Detailing wnętrza

Wnętrze pięcio/dziesięcio/dwudziesto letniego auta jak nowe? Tak to możliwe, dzięki detailingowi wnętrza. Czym jest w takim razie detailing? Jest to perfekcyjnie, precyzyjne sprzątanie, aż osiągniemy szczyt możliwości czystości materiałów wnętrza. Co wchodzi w skład? Jakie to są koszty? Jakie są możliwości? Ile trwa zabieg?

Zawartość pakietu.

Ile czasu zajmuje Państwu posprzątanie wnętrza? 20-30min? Tu prace trwają 1-2 dni. Czemu aż tak długo? Zatem zacznijmy od początku. Pierwszym etapem jest demontaż wszystkich siedzeń i elementów które uważamy za rozsądne zdemontować, takie jak gumy w cup holderach, czy popielniczki. Kiedy mamy już przygotowane wnętrze (dla przykładu materiałowe) zaczynamy prać tapicerkę. Czemu? Ponieważ kluczem do sukcesu jest cierpliwość. Nie sztuką jest zalać elektrykę fotela czy maty grzewcze. Pranie musi być kilkuetapowe, aby było skuteczne i bezpieczne. Chemia na której pracujemy w Chester garage – Detailing studio to chemia, która dosłownie wyciąga brud z wnętrza tapicerki. Dlatego zdarza się, że czyste fotele po całkowitym wyschnięciu mają jeszcze plamy, choć zasysana woda była już czysta. Odstawiamy do wyschnięcia i zabieramy się za resztę wnętrza. Na pierwszy ogień idzie wykładzina. Dokładne odkurzenie może zająć nawet 3-4h. Używamy do tego specjalnego sprzętu tzw tornado, które działa jak pneumatyczna trzepaczka do dywanów wyciągając piasek i inne nieczystości z głębin wykładziny. W związku z powyższym kurz jest wszędzie, teraz pora na mycie plastików i wydmuchiwaniem brudu z zakamarków i szczelin. Kiedy mamy już to za sobą wracamy do wykładziny. Kolejne odkurzanie (tym razem już powierzchowne) i pierzemy. Pozostają detale takie jak pedały czy mycie szyb. Można także skorzystać z pakietu z praniem podsufitki. Kiedy wszystko nam schnie zabieramy się za bagażnik. Z auta zabieramy wszystko oprócz podstawowego wyposażenia pojazdu jak gaśnica, trójkąt czy apteczka.

Chemia?

Zapach to bardzo indywidualna sprawa, w związku z tym my nie narzucamy naszym klientom żadnego i pozostawiamy to im. Naszym zadaniem jest umyć wnętrze tak, aby było jak nowe i pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Nie stosujemy bez specjalnej prośby naszych klientów żadnego mleczka do wykończenia plastików. Naturalnie czyste elementy są równie piękne i zapachowo obojętne. Jak już wspominałem do prania używamy dedykowanej chemii wyciągającej brud z tapicerki. Co natomiast z autami z tapicerką skórzaną? Do skór również stosujemy specjalistyczne środki takich marek jak Colorlock czy Furnitur Clinic. Ich jakość pozwala domyć każdą skórę. Do impregnacji używamy różnych środków (do wyboru przez klienta) od mleczka, przez woski czy pasty, aż po czystą ceramikę (zarówno skóra jak i materiał).

Koszty?

Pakiety detailingu wnętrza zaczynają się od 200zł netto, do 600-700zł netto w przypadku wybitnie zaniedbanych wnętrz siedmioosobowych aut. Koszty ewentualnych napraw elementów skórzanych zawarte są w zakładce „renowacja skór”. Naprawy tapicerki materiałowej po uszkodzeniach np. od papierosa są wyliczane indywidualnie.

Kiedy najlepiej przeprowadzić taki zabieg?

My zalecamy robić to regularnie 2 razy w roku. Raz po zimie, aby możliwie jak najszybciej pozbyć się ewentualnych zacieków z soli na wykładzinie. Kolejnym powodem dla którego warto zrobić to po zimie jest pozbycie się wilgoci z auta, która może doprowadzić do nieprzyjemnego zapachu i zagrzybienia nawiewów. Drugi raz zalecamy zrobić to przed zimą. Czemu tak nieproporcjonalnie? Ponieważ w ciągu roku, kiedy pogoda jest przyzwoita, auto nie powinno się aż tak zabrudzić, a jedynie może się nasypać piasku na wykładzinę. Ważne jest, aby się go pozbyć przed zimą zanim wdepcze się go wilgotnymi butami.

Co z dziećmi i zwierzętami?

Jeśli posiadają Państwo małe dzieci czy zwierzęta zalecamy regularnie sprzątanie wnętrza. Da to dużo lepszy efekt, a koszty w skali roku będą porównywalne.